poradnik
Komentarze 2

Ubezpieczenie, ważna sprawa

img_20161102_132756

Ubezpieczenie, to sprawa ważna lecz dość często lekceważona. W wielu przypadkach wydaje się to zbędnym wydatkiem, bo przecież nigdy nic nam się nie działo to co się może teraz wydarzyć, a jednak Ja zawszę wykupuję ubezpieczenie przed wyjazdem i warto o tym pamiętać zwłaszcza przy podróżowaniu z dziećmi. Zdecydowanie lepiej zainwestować w dobre ubezpieczenie przez wyjazdem, niż ponosić, bardzo często, wysokie koszty leczenia za granicą.

EKUZ przy wyjazdach europejskich

czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA. EKUZ może zostać wydana wyłącznie osobom, które posiadają prawo do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych zgodnie z przepisami krajowymi, w tym osobom zgłoszonym do ubezpieczenia zdrowotnego. Wszelkie szczegóły dotyczące wyrobie karty znajdziecie na stronie NFZ.

To wygodna opcja, bo podróżując po Europie nie trzeba pamiętać o wykupowaniu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, a co za tym idzie nie ponosimy dodatkowych kosztów. Istnieje jednak ryzyko, że jeśli zdarzy się jakiś wypadek/zachorowanie za granicą, najbliższa placówka medyczna może nie działać w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej danego państwa.

Co przy dalszych podróżach?

Istnieje wiele wyszukiwarek internetowych ubezpieczeń, które można 4 kliknięciami dopasować do siebie, celu podróży i jakości wyjazdu, tak żeby w 5 minut je wykupić, dostać polisę ubezpieczeniową na maila i mięć pewność, że wyjazd jest zabezpieczony. My do tej pory wiele razy w tak zwanym pośpiechu przed wyjazdowym „na szybko” wykupowaliśmy tego typu ubezpieczenia. Jednak nie mogę nic na ich temat powiedzieć, czy były dobre, czy ubezpieczyciel wywiązał się ze swoich obowiązków, bo nigdy nie musieliśmy z tych ubezpieczeń korzystać.

Twoja Karta Podróże

Przygotowując się do wyjazdu do USA, musieliśmy zrobić jednak większy rekonesans na rynku. Nie wystarczyło już wykupienie onlinowego ubezpieczenia na dzień przed wylotem. Musieliśmy znaleść ubezpieczenie, które pokrywa koszty leczenia do 500 000 PLN na osobę, bo widmo prawdopodobnego zapłacenia kilku tysięcy dolarów za pojedynczą wizytę w amerykańskim szpitalu, przekonało nas, że trzeba poszukać czegoś specjalnego, z wysokimi stawkami ubezpieczenia i dobrym zabezpieczeniem i wsparciem. Wiele blogów poleca właśnie Twoją Kartę Podróże i wierząc w doświadczenia innych podróżników my też na te ubezpieczenie postawiliśmy.

Wybraliśmy opcję Twoja Karta Podróże Business, która weszła do sprzedaży pod koniec 2016 roku i teoretycznie skierowana jest do biznesmenów, ale w praktyce nadaje się dla każdego kto sporo podróżuje. Karta jest ważna pełen rok i obejmuje kraje całego świata (poza Polską). I co ważne, nie jest ot ubezpieczenie tylko medyczne, ale typowo podróżnicze, bo obejmuje też ubezpieczenie od utraty/zgubienia bagażu, a także utraty/zniszczenia sprzętu elektronicznego.

  • koszty leczenia i transportu 500 000 PLN
  • NNW 50 000 PLN
  • OC 100 000 PLN
  • bagaż 10 000 PLN

Podróżujące gdziekolwiek indziej niż Stany Zjednoczone, można sobie pozwolić na nieco tańszą opcję, ale równie bezpieczną czyzli Twoją Kartę Podróży Classic (dla dorosłych) i Twoją Kartę Podróż Student dla dzieci

Reklamy

2 Comments

  1. Pingback: Jak zoorganizować wyjazd? | owadybezo

  2. Pingback: Jak spakować się w długą podróż z dzieckiem? | owadybezo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s